Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 07 czerwca 2023, imieniny: Roberta i Wiesława

Obsługa techniczna
ALFA TV

WDK Kozielice WYCIECZKA REKREACYJNO-EDUKACYJNA DO SZCZECINA - PPWOW

2010-08-11 09:59:54
08 lipca 2010 roku  Wiejski Dom Kultury w Kozielicach w ramach realizacji projektu, pt.: „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas wakacji” realizowanego  w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich zorganizował dla dzieci i młodzieży wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Szczecina.

Pierwszym etapem wycieczki „rekreacyjnym” było Kino Helios, gdzie wszyscy mogli obejrzeć film, pt.: „Toy Story” w 3D. W Sali kinowej każdy otrzymał specjalne okulary, zajął wygodne miejsca i czekał na projekcję filmu.  Film opowiadał o Andym, właścicielu zabawek, który wybiera się na studia i jego zabawkach, które trafiają do przedszkola, gdzie dzieciaki nie traktują nowych przybyszów z szacunkiem. Dlatego Buzz i Chudy planują ucieczkę.

Po filmie przyszedł czas na kolejny ale już edukacyjny etap wycieczki. Wszyscy udali się do: Muzeum Narodowego w Szczecinie – Gmach główny, gdzie obejrzeli m.in. wystawy:

„Pradzieje Pomorza”, „Mennictwo zachodniopomorskie od XI do XIX w.”, „Antyczne korzenie Europy – szczecińska kolekcja Dohrów”, „Biała ceramika szczecińska”, „Zaginione-ocalone”, „Sztuka Afryki – między maską a fetyszem”, „Z dziejów żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim 1945-2010”. Później przyszedł czas na: Muzeum Współczesne w Szczecinie i następujące wystawy: „Sztuka na Pomorzu XIII – XVII w.”, „Mecenat artystyczny Książąt Pomorza Zachodniego”, „Stare srebra”.

         Wędrówkę historyczną po Szczecinie uczestnicy zakończyli spacerkiem po: „Zamku Książąt pomorskich” – dawnej siedzibie Książąt z rodu Gryfitów”.

         Po obejrzeniu wszystkich atrakcji przyszedł czas na obiad.

         Wycieczka ta była lekcją integracji oraz współpracy, a także wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy, którą uczestnicy wycieczki będą mogli wykorzystać w nauce, gdy tylko wrócą do szkoły po wakacjach. Poza tym odegrała ważną rolę wychowawczą, gdyż zmusiła do refleksji nad przeszłością, a także rozwinęła zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej i materialnej.

 



Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia